Strona główna » Aktualności » Październikowe wydanie Gazety Senior

 
 

Październikowe wydanie Gazety Senior

 
Drodzy Czytelnicy, dni seniorów w tym roku przebiegają w nowej formule i reżimie sanitarnym, na szczęście bez większych trudności. Dziś zapraszamy do Poznania na 10. edycję „Senioralni. Poznań”. Najstarsi mieszkańcy stolicy Wielkopolski będą świętować od 5 do 15 października zarówno tradycyjnie, jak i online, a nowa rzeczywistość sprowokowała Poznań do nietypowej inauguracji święta seniorów, o czym przeczytacie w materiale Aleksandry Gracjasz pt. „Lawina bieg od tego zmienia”. Ciekawe nie tylko dla poznaniaków.

Link do e-wydania październikowego Gazety Senior <<Przeglądaj tutaj>>

Redaktorzy Gazety Senior – spotkania autorskie, blog, nagrody
Spotkanie autorskie z dr Jadwigą Kwiek, psychologiem i psychoterapeutą, znaną Wam z cyklu ABC Psychologii dla seniorów, który publikujemy co miesiąc na łamach Gazety Senior. Dr Kwiek jest również autorką książki „Jak żyć, jak…przepis na człowieka” dedykowanej seniorom. Spotkanie we Wrocławiu 2 października, w Poznaniu 12 października. Zapraszamy.

Redaktorka Gazety Senior – Krystyna Ziętak – została wyróżniona przez Wrocławską Radę Seniorów nagrodą „Przyjaciel Seniorów”. Jednym z powodów, dla którego otrzymała statuetkę z rąk Prezydenta Wrocławia, jest jej blog Wirtualna Kultura 60+. Jeżeli jeszcze tu nie zajrzeliście, to najwyższy czas to zrobić. LINK znajdziecie tutaj, a rozmowa z „Krysią mącicielką” w wydaniu. Gorąco polecamy!

Zdrowie seniorów
Choć jest kwestią kluczową, to niestety raport Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej nie pozostawia złudzeń, czas pandemii to katastrofalne w skutkach przerwane terapie, brak dostępu do lekarzy specjalistów i rzetelnej wiedzy, jak się chronić. W październikowym numerze publikujemy wnioski z raportu. Gazeta Senior październik 2020 czytaj bezpłatnie online >>

Koronarzeczywistość seniora
W wydaniu znajdziecie wiele przykładów senioralnych postaw wobec pandemii. Są tacy, co blogują i nie zwalniają tempa. Niektórzy seniorzy poszli o krok dalej i nakręcili filmy o pandemii. Sporo działań udało się przenieść do sieci, co ma swoje plusy, pozwala utrzymywać relacje z bliskimi, korzystać z kultury, edukacji i zasobów, od których zostaliśmy odcięci. Na cyfrowych debiutantów czeka wsparcie! Gazeta Senior październik 2020 czytaj bezpłatnie online >>

Moda i Uroda na GazetaSenior.pl Sprawdź online
Spotkanie w internecie, na skypie, zoomie to także okazja do zadbania o siebie nie wychodząc z domu.
Co zrobić, gdy wypadają nam włosy? Sprawdź pod linkiem.
Dlaczego warto wzbogacić codzienną pielęgnację o serum, dowiesz się więcej tutaj.
Sprawdź również, jak ważna jest psychika w kwestii odchudzania w artykule pt. Po co tyjemy?

GazetaSenior.pl Codziennie nowe informacje Sprawdź >>

Udanego dnia
Linda Matus
Redaktor Naczelna „Gazety Senior”

Related Images: