Strona główna » Aktualności » Newsletter Gazety Senior #25

 
 

Newsletter Gazety Senior #25

 

Pobierz obrazki
Najciekawsze treści z portalu gazetasenior.pl
Newsletter Gazety Senior #25
Pobierz obrazki
Przygotowała Linda Matus
Redaktor Naczelna Gazety Senior
Informacje o podwyżkach większości artykułów oraz prądu i gazu zdominowały rozmowy emerytów z początkiem roku. Polski Ład miał być remedium na te bolączki. Okazał się jednak niezłym zamieszaniem także dla seniorów. Jeśli pogubiliście się w zmianach, które są ogłaszane z dnia na dzień, w artykule Polski Ład dla emeryta wyjaśniamy krok po kroku, które zasady obowiązują, a które poszły do kosza. I najważniejsze, ile zostanie w portfelach emerytów. M.in. pani Elżbieta wysłała nam podziękowanie za jasne i wyczerpujące wyjaśniania.
W obliczu szalejących cen obiecałam czytelnikom „Gazety Senior” zestawienie dodatków do emerytur w 2022 r. Na jakie dodatki może liczyć senior w 2022 r. Co zmienia się w 2022? Których dodatków zabraknie, a które mogą być niższe. Publikujemy pełną listę świadczeń pieniężnych dostępnych dla seniora m.in. 13. emerytura po nowemu, prognoza marcowej waloryzacji, 500plus i 200plus dla seniora, zasiłki, dodatki osłonowe i inne świadczenia.
I na otarcie łez, jako namiastkę dobrych wiadomości, przypominamy, które ULGI i ZNIŻKI dla seniorów obowiązują w tym roku. Wyjaśniamy, kto i na jakich zasadach może z nich skorzystać. Które ulgi dla seniorów zlikwidowano, a które wciąż obowiązują.
Dla tych, którzy czekają na wyjazd do sanatorium w 2022 r., nie tylko przygotowaliśmy artykuł SANATORIUM NFZ 2022: zmiany, kolejki, obostrzenia i aktualne zasady skierowań, ale rozpoczynamy pracę nad artykułem, jak się przygotować do takiego wyjazdu. Ponieważ chcemy, aby był to poradnik utkany z prawdziwych doświadczeń kuracjuszy, zapraszam czytelników do dzielenia się swoimi doświadczeniami. Podzielcie się z redakcją Gazety Senior patentami na idealnie spakowaną walizkę. Co okazało się niezwykle pomocne podczas pobytu w sanatorium? Zapraszam do dzielenia się pomysłami, wysyłając wiadomość e-mail na adres linda.matus@mediasenior.pl.
Film Paula Verhoevena „Benedetta”, na który zapraszaliśmy w ramach cyklu „Kino dla Seniora” wywołał falę oburzenia. Do dystrybutora Aurora Films spływają petycje z żądaniami wstrzymania dystrybucji filmu, przed kinami odbywają się protesty. Wyjaśniamy, o czym opowiada film, czy to historia prawdziwa i kto protestuje. Chętnych zapraszamy do kin, aby na własne oczy przekonać się, czy warto protestować.
Już w środę 26 stycznia br. zaproszę czytelników do lektury kolejnego drukowanego numeru „Gazety Senior”, który co prawda będzie zdominowany przez tematy finansowe, ale postaramy się także o ciekawe, odstresowujące treści.
Podoba Ci się ten newsletter? Podziel się nim ze swoimi znajomymi lub zachęć ich do zapisania się do Newslettera „Gazety Senior”. Niech grono dobrze poinformowanych seniorów zwiększa się! Zapisy dla nowych czytelników Newslettera TUTAJ >>
Wiadomość wysłana przez: Redakcję Gazety Senior, MediaSenior Linda Matus
ul. Wolbromska 18/1b 53-148 Wrocław, tel. 533 301 660