Strona główna » Aktualności » Wrześniowy numer Gazety Senior

Wrześniowy numer Gazety Senior

Szanowni Państwo, miło mi poinformować, że dziś ukazał się wrześniowy numer Gazety Senior.
Tradycyjnie jesień będzie należeć do seniorów. To czas kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, Europejski i Światowy Dzień Seniora. Jesienne celebrowanie rozpoczynamy od hucznie zapowiadających się Dni Seniora-Wrocław 2021, więcej na ten temat w numerze.

Na okładce Krzesimir Dębski, znakomity skrzypek jazzowy, dyrygent, kompozytor i aranżer, który nie zwalnia tempa. O swoich najnowszych przedsięwzięciach, także pozamuzycznych, opowiada w rozmowie z Andrzejem Wiśniewskim. To nie jedyna gwiazda, z którą rozmawiamy w tym numerze.

PRACA dla seniora! Liczba pracujących emerytów rośnie lawinowo. Czy jest to kwestia niskich świadczeń? A może potrzeba zatrzymania nawet najstarszych pracowników w obliczu braku młodych? Sprawdziliśmy, jak zmienił się rynek pracy. Podpowiadamy, jakie możliwości dziś oferuje oraz jak kreatywni są sami seniorzy.

Z ciekawych, senioralnych inicjatyw przybliżamy kulisy powstawania vloga PORA NA SENIORA. Udało się namówić Elżbietę Tomczyk-Miczkę, autorkę do opowiedzenia o początkach. Zachęcamy do lektury i do śledzenia kanału!

Czytelnicy Gazety Senior pokochali cykle. Rusza mini seria artykułów dot. edukacji psychoseksualnej dla dorosłych. Ekspertki Olga Żukowicz i Klaudia Latosik rozpoczynają od pytania: „Randkowanie po sześćdziesiątce? Co nas powstrzymuje?”. A już w kolejnym wydaniu cykl „Masz do tego PRAWO!” pod patronatem Izby Notarialnej we Wrocławiu.

W aktualnym wydaniu poruszamy także temat emerytur, które wzrosły w wyniku pandemii, ale nie jest to dobra wiadomość dla wszystkich emerytów. I wiele, wiele innych tematów dedykowanych seniorom, lektur na letnie wieczory oraz krzyżówka.

Poniżej tematy z serwisu GazetaSenior.pl wybrane specjalnie dla Państwa!

Kopalnia Soli Bochnia to najstarsza kopalnia soli kamiennej w Polsce. Jest to również najstarszy, nieprzerwanie od 1248 r. działający zakład górniczy. Ten niezwykły, zabytkowy obiekt w 2013 roku dołączył do prestiżowej Listy Światowego dziedzictwa UNESCO. Od 2000 r. jest również Pomnikiem Historii. Piękne zdjęcia z wnętrza kopalni. Idealne miejsca na jesienną wycieczkę! Sprawdź!

NOWOŚĆ Respiray, to oczyszczacz powietrza do noszenia na sobie. Tradycyjne oczyszczacze powietrza mogą oczyścić wyłącznie dane pomieszczenie, a Respiray możemy mieć zawsze przy sobie. Przez maseczki życie każdego zmieniło się diametralnie. Respiray to alternatywa dla tradycyjnych maseczek, gdyż cechuje je bardzo wysoka skuteczność w likwidowaniu zarazków i bakterii. Zobacz VIDEO!

„Olejki eteryczne w profilaktyce i leczeniu chorób infekcyjnych” pod redakcją prof. dr hab. n. farm. Anny Malm, to pierwsza publikacja w Polsce traktująca o teorii i praktyce stosowania olejków eterycznych w leczeniu chorób infekcyjnych. Szeroko omówiono w niej m.in. właściwości przeciwdrobnoustrojowe olejków eterycznych, w tym przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe oraz przeciwpasożytnicze. Dla chętnych pogłębienia wiedzy przed falą jesiennych i zimowych infekcji FRAGMENT KSIĄŻKI pod linkiem. Polecamy!

Na dłuższe jesienne wieczory polecamy komedię kryminalną pt. „Na własną rękę”. To najnowsza książka Olgi Rudnickiej, nazywanej następczynią Joanny Chmielewskiej. Tym razem była bibliotekarka wkracza w świat przestępczy i na własną rękę usiłuje namierzyć szajkę bandytów oraz zleceniodawcę zuchwałej kradzieży sprzed lat. Urocza lektura z przymrużeniem oka.

Więcej aktualnych informacji znajdą Państwo na stronie głównej GazetaSenior.pl

Udanego dnia
Linda Matus
Redaktor Naczelna „Gazety Senior”