Strona główna » Aktualności » Spacer od Nocy do Nocy – wspomnienia

 
 

Spacer od Nocy do Nocy – wspomnienia

 

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka z przykrością musiało zrezygnować z organizowania imprezy Noc Muzeów w 2020 roku. Koronawirus sprawił, że wiele imprez plenerowych cieszących się dużą frekwencją musiało zostać odwołanych. Nie wszystko da się przenieść do Internetu i nie wszystko musi w nim być. Ale dzięki temu, że jest ta przerwa warto cofnąć się wstecz i oddać wspomnieniom.

Tyle się wydarzyło na przestrzeni tych lat. Zamek Żupny i Muzeum na III poziomie kopalni tętniły nocnym, jakże innym od tego dziennego, życiem. Tyle ważnych rocznic i wydarzeń mijaliśmy po drodze i o nich przypominaliśmy. To czas wielu spotkań, nowych znajomości, zachwyconych i zaskoczonych uczestników, wyjątkowych wrażeń, radości, podziękowań i życzliwości. Dla organizatorów to także czas notorycznego stresu czy deszcz nie popsuje starań i wysiłków bo okolice 18 maja to pora pogody niezwykle kapryśnej.

Nie udało się w  tym roku zorganizować Nocy Muzeów, ale może właśnie dobrze wspomnieć i docenić to co było nam wszystkim dane.

Muzeum zaprasza na spacer wirtualny od Nocy 2006 do Nocy 2019.

https://muzeum.wieliczka.pl/aktualnosci/noc-muzeow-w-wieliczce-spacer-od-nocy-do-nocy

Do zobaczenia w realu w 2021 r.

 

Z życzeniami zdrowia
Małgorzata Bogucka

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Adres siedziby: ul. Zamkowa 8, 32-020 Wieliczka

Adres do korespondencji: ul. Daniłowicza 12, 32-020 Wieliczka

www.muzeum.wieliczka.pl
tel. 12 289 16 27
mail: m.bogucka@muzeum.wieliczka.pl

NIP: 683-000-01-56