Strona główna » Aktualności » Prośba o pomoc…

 
 

Prośba o pomoc…

 

Zwracam się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc w pozyskaniu artykułów ze wspomnieniami seniorów z naszego regionu. Bylibyśmy ogromnie wdzięczni za poproszenie kilku studentów / słuchaczy z Państwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku/ o napisanie krótkich tekstów, które moglibyśmy zamieścić na powstającej stronie internetowej. Strona ta będzie służyła wymianie wspomnień przez małopolskich seniorów. Na początek chcielibyśmy zamieścić kilka artykułów, żeby uruchomić stronę z pewną treścią początkową. Z czasem będziemy ją wypełniać kolejnymi opowiadaniami.

Wspomnienia mogą dotyczyć życia, doświadczeń, ale także – i przede wszystkim – miejsc i zwyczajów, o których pamięć staje się ulotna wraz z odchodzeniem osób, które miały z nimi bezpośrednią styczność.

Poniżej przesyłam kilka głównych wytycznych dla autorów, które mam nadzieję będą dla Pani pomocne.

1.       Opowiadanie ze wspomnieniami musi posiadać uregulowane prawa autorskie.

2.       Objętość tekstu powinna się mieścić w przedziale 500 – 3500 znaków, licząc ze spacjami (czyli od ok. 1/3 strony do ok. 2 stron). Jeśli artykuł będzie dłuższy, podzielimy go na części (z odnośnikiem do kontynuacji).

3.       Jeśli opowiadanie można zobrazować zdjęciem, bardzo prosimy o jego przesłanie w formacie JPG lub PNG (w dobrej rozdzielczości).

4.       Tekst proszę przesłać w formacie DOC, DOCX lub RTF. Jeśli żaden z powyższych formatów nie jest możliwy, proszę o kontakt.

5.       W przypadku publikacji fragmentu Państwa wydawnictwa, podamy pełne źródło.

 

W razie pytań, jestem do Państwa dyspozycji!

Z poważaniem,

Magdalena Klimczyk

Główny Specjalista
Zespół Ds. Funduszy Zewnętrznych
tel.: +48 12 29 90 923