Strona główna » Aktualności » Październikowy numer Gazety Senior

 
 

Październikowy numer Gazety Senior

 
Szanowni Państwo, miło mi poinformować, że dziś ukazało się październikowe wydanie “Gazety Senior”, a w nim:

Jak będzie wyglądać emerytura bez podatku, ale z wyższą składką zdrowotną. Ile zostanie w portfelach emerytów? Trochę więcej, ale nie we wszystkich. Już wkrótce czeka seniorów wypłata 14. emerytury, która odbędzie się z automatu – nie trzeba składać wniosku, ani podawać swoich danych nikomu! To ważne, ponieważ seniorzy już są nagabywani przez telefonicznych oszustów. Dobra wiadomość dla tzw. „czerwcowych emerytów”, którzy do tej pory pokrzywdzeni, teraz dostaną dodatkowe pieniądze. A dla wciąż aktywnych plebiscyt Flexi na XXI. Zgłoś swojego kandydata.

Zachęcamy do aktywnej walki z samotnością i izolacją seniorów. Warto być razem i jak to zrobić, podpowiada m.in. Dorota Zawadzka – psycholog rozwojowa, znana szerzej jako superniania. Gorąco polecamy rozmowę Andrzeja Wiśniewskiego. Co jeszcze w październikowym wydaniu? Mnóstwo sposobów na poprawę stanu zdrowia i ducha. Samotność potrafi zabić, i to dosłownie. Samobójstwa po 60-tce to ukryty problem, który nie przebija się w debacie publicznej i mediach. Postanowiliśmy nie zamiatać go pod dywan, a dr n. med. Iwona Koszewska mówi o nim w taki sposób, że chce się żyć. Bardzo ciekawa rozmowa i konkretne wskazówki dla osób w kryzysie oraz bliskich.

Wiele stałych rubryk i ciekawych informacji. O testamentach w “Masz do tego PRAWO”! O chorobach przenoszonych drogą płciową w “Edukacji psychoseksualnej dla dorosłych”. Pomocne lektury w “Na 2 lub 3 głosy”. Jak wspierać wewnętrznego opiekuna w “ABC psychologii dla seniora”. Nowość KINO DLA SENIORA. Dla seniorów z Poznania Harmonogram “Senioralni. Poznań 2021”. I wiele, wiele innych tematów dedykowanych seniorom. Więcej aktualnych informacji codziennie znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Poniżej tematy z serwisu GazetaSenior.pl wybrane specjalnie dla Państwa!

We współpracy z Aurora Films rozpoczynamy cykl KINO DLA SENIORA. Nasze propozycje filmowe będą skłaniały do refleksji, choć nie zabraknie w nich inteligentnego humoru. Dziś dwa intrygujące filmy „Dyskretny urok niebezpiecznych myśli” oraz “Narcyz i Złotousty”. Do obejrzenia zwiastuny VIDEO. Dla czytelników książkowa niespodzianka, sprawdź.

“Z Watykanu w świat” o tajemnicach papieskich podróży. Nowa książka Magdaleny Wolińskiej-Riedi, autorki bestsellerowego cyklu książek o życiu w Watykanie („Kobieta w Watykanie” „Zdarzyło się w Watykanie”), to fascynująca opowieść o papieskich podróżach i osobach stojących za ich organizacją. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Znak dla czytelników “Gazety Senior” mamy fragment, który przeczytasz TUTAJ

Rak prostaty jest niezwykle podstępny. Wrzesień to miesiąc walki z tą chorobą. Jak się chronić? Przede wszystkim badać się! Zachęcamy, choć wiemy, że Panowie niechętnie, i często w ostateczności, udają się do lekarza. Opornym mogą pomóc DYSKRETNE, DOMOWE TESTY. Sprawdź, jak to działa!

Jeśli jesteś seniorem i szukasz szkoły językowej, która ma doświadczenie w uczeniu osób starszych, to nie ma lepszego adresu. Na naukę języka nigdy nie jest za późno, przekonują w Centrum Językowym 5 O’clock. Jak oni to robią? Przeczytaj, może zapiszesz się na kurs z innymi seniorami!

Bolące stawy, mięśnie, kręgosłup – to tylko niektóre dolegliwości nasilające się w okresie jesiennym. Magnetoterapia domowa? Dziś to możliwe. Poznajcie urządzenie medyczne Teslomag zaprojektowane do domowego użytku. Najistotniejsza właściwość pola magnetycznego to przyśpieszenie gojenia tkanek. MAGNETOTERAPIA działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Pod tym linkiem sprawdzamy, jakie schorzenia można leczyć przy użyciu tej metody!

POPULARNE NA GazetaSenior.pl Kompendium “PRACA DLA SENIORA” oraz SANATORIUM 2021 kompendium.

Więcej aktualnych informacji znajdą Państwo na stronie głównej GazetaSenior.pl

Udanego dnia
Linda Matus
Redaktor Naczelna “Gazety Senior”