Strona główna » Aktualności » Najciekawsze we wrześniu na gazetasenior.pl

 
 

Najciekawsze we wrześniu na gazetasenior.pl

 
Szanowni Państwo, co interesuje seniorów we wrześniu? Praca, wysokość emerytur, zdrowie i kultura. Przesyłamy cztery artykuły, które cieszą się największą popularnością na GazetaSenior.pl i propozycję sentymentalnej wycieczki.

Coraz więcej seniorów pracuje! Jedni chcą, a inni muszą. O tym jak zmienił się rynek pracy, gdzie seniorzy są mile widziani, ile można dorobić, jaką formę zatrudnienia wybrać? KOMPENDIUM “PRACA DLA SENIORA”, czyli wszystko, co chcesz wiedzieć, w jednym miejscu, na jednej stronie i bez reklam. Prześlij link do znajomych, to może być przydatna wiedza!
gazetasenior.pl/praca-dla-seniora

Zdarza ci się, że masz problemy z oddychaniem, bóle barku, karku i szyi, a przede wszystkim dyskomfort w klatce piersiowej nawet przy niewielkim wysiłku? To może być dławica piersiowa! Co to za choroba i dlaczego nie warto ignorować jej objawów! O ryzyku i metodach leczenia opowiada prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski, koordynator kampanii „Poznaj swoją dławicę”.
gazetasenior.pl/nie-lekcewaz-bolu-w-klatce-piersiowej-to-moze-byc-dlawica-video

17 września do kin wchodzi film pt. “AIDA”, który opowiada o masakrze w Srebrenicy z perspektywy kobiety. To wstrząsająca opowieść, której nie da się zapomnieć, ale warto! Zanim wyruszycie do kin, zapraszamy na rozmowę z reżyserką Jasmilą Zbanić, którą przeprowadziła Angelina Jolie. To nie pomyłka, wywiad publikujemy dzięki uprzejmości GutekFilm!
gazetasenior.pl/aida-film-o-wojnie-w-bylej-jugoslawii-wywiad-z-rezyserka-jasmila-zbanic

Epidemia i wysoka śmiertelność skróciły statystyczną długość życia Polaków, a krótsze życie to wyższa emerytura. Nowa tablica trwania życia GUS pozwala obliczyć emeryturę wyższą o około 6 proc., ale to dobra wiadomość nie dla wszystkich emerytów! Wyjaśniamy, kto może złożyć wniosek o przeliczenie emerytury, a kto otrzyma odmowę. Sprawdź i udostępnij link innym seniorom!
gazetasenior.pl/epidemia-wplywa-na-wysokosc-przyszlych-emerytur

Propozycja sentymentalnej wycieczki dla zdrowia ciała i ducha
Kopalnia Soli „Wieliczka” należy do najsłynniejszych polskich zabytków. Jest również jedynym w kraju podziemnym uzdrowiskiem. Moc wielickiej soli zdaje się być niewyczerpana, zaś sama kopalnia, choć nie prowadzi działalności przemysłowej od lat 90. XX w., z powodzeniem rozwija się jako atrakcja turystyczna. Podziemna Wieliczka to nasze dziedzictwo i mówi się, że trzeba odwiedzić ją przynajmniej trzy razy w życiu: jako dziecko, dorosły i jako senior. Spacer Trasą Turystyczną służy nie tylko doznaniom estetycznym, ale też zdrowiu. Obejrzyj piękne zdjęcia i VIDEO z wnętrza kopalni.
gazetasenior.pl/kopalnia-soli-w-wieliczce-szczypta-soli-szczypta-sentymentu

Więcej aktualnych informacji znajdą Państwo na stronie głównej GazetaSenior.pl

Udanego dnia
Linda Matus
Redaktor Naczelna “Gazety Senior”