Strona główna » Aktualności » Koncerty w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego dla studentów Wielickiego UTW

 
 

Koncerty w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego dla studentów Wielickiego UTW

 

Cykl co miesięcznych koncertów symfonicznych i chóralnych zorganizowanych dla studentów UTW – w tym i dla naszych, cieszy się niezwykłą popularnością. Każdy koncert poprzedzony jest 30 minutowym wykładem o kompozytorach i ich utworach, które będą wykonywane . Program został starannie opracowany w taki sposób, by był swoistą ucztą dla duszy nie tylko melomanów, ale także dla osób, które dotąd nie odwiedzały zbyt często (lub wcale) krakowskiej filharmonii.

Mogę śmiało stwierdzić, że po dwóch odbytych koncertach wszyscy słuchacze odkryli niebywałą moc i pozytywne oddziaływanie muzyki na ludzką psychikę. Muzyka, zwłaszcza w tak wspaniałym wykonaniu Orkiestry Filharmonii Krakowskiej i słynnych solistów pod batutą samego Michała Dworzyńskiego jest doskonałym sposobem na relaks i wyciszenie…działa jak balsam łagodzący skutki codziennych trosk i przykrych doświadczeń. Nic więc dziwnego, że sala koncertowa zawsze wypełniona jest po brzegi!

Dziękujemy pani posłance Elżbiecie Achinger za zorganizowanie dla nas cyklu koncertów symfonicznych w Filharmonii Krakowskiej, mając nadzieję, że program ten zostanie przedłużony na cały rok akademicki .

Do zobaczenia na trzecim już koncercie w dniu 10 kwietnia !

 

PS Zdjęcia z koncertów można oglądać w zakładce ‘’GALERIA”.

Halina Sinkunas

filharmonia 4

Tags: , ,