Strona główna » Aktualności » II KONGRES PACJENTÓW KARDIOLOGICZNYCH JUŻ 13 GRUDNIA!

II KONGRES PACJENTÓW KARDIOLOGICZNYCH JUŻ 13 GRUDNIA!

Pobierz obrazki

II Kongres Pacjentów Kardiologicznych pod patronatem medialnym Głosu Seniora już 13 grudnia!

II Kongres Pacjentów Kardiologicznych to jedyne takie wydarzenie w Polsce, które skupia wokół siebie społeczność chorych na schorzenia serca i naczyń. W ubiegłym roku gościliśmy ponad 1000 pacjentów z całej Polski. Podczas Kongresu to pacjent jest najważniejszy. Planujemy interesujące wykłady i spotkanie na żywo z wybitnymi polskimi kardiologami – prof. Dariuszem Dudkiem, prof. Jerzym Sadowski czy prof. Zbigniewem Siudakiem. Spotkamy się z prawdziwą historią choroby z perspektywy pacjenta. Dowiemy się jak aktywnie żyć i walczyć z chorobą. Podczas wydarzenia swój wykład pt. „Stop manipulacji, nie daj się oszukać!” przedstawi Redaktor Naczelny Głosu Seniora – Łukasz Salwarowski oraz dr Marek Pilch, który opowie o aktywnym życiu po 60-tce. Zapraszamy na bezpłatne badania i konsultacje.

Kongres odbywa się jednocześnie z największą w Europie Środkowej konferencją kardiologów interwencyjnych – New Frontiers in Interventional Cardiology (http://nfic.pl)

Zapraszamy 13 grudnia 2019 do Krakowa, do Centrum Kongresowego ICE (ul. Marii Konopnickiej 17)!
Kontakt: kongres.pacjentow@nfic.pl
tel. +48 882 360 140

Wydarzenie realizowane pod patronatem medialnym Głosu Seniora oraz Ogólnopolskiej Karty Seniora.

Szczegółowy program Kongresu poniżej:

11:00 OTWARCIE Centrum Konferencyjne ICE zaprasza uczestników II Kongresu Pacjentów Kardiologicznych o godzinie 11:00 (czas na wejście i zapoznanie się ze stoiskami, wykonanie badań)

12:00 OFICJALNA INAUGURACJA

12:00-12:20 Wystąpienie Komitetu Organizacyjnego i Naukowego krótkie wystąpienia prof. Dariusz Dudek (Prezes Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego), prof. Jerzy Sadowski (Klinika Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii Instytutu Kardiologii Uniwersytetu Jagiellońskiego) Beata Ambroziewicz (Prezes Zarządu Polskiej Unii Organizacji Pacjentów ” Obywatele dla Zdrowia”)

12:20-13:00 Sesja Naukowa Wystąpienie eksperta – prof. Jerzy Sadowski Temat: Nowe możliwości leczenia operacyjnego wad zastawkowych serca Wystąpienie eksperta – prof. Dariusz Dudek Temat: Hipercholesterolemia i hipercholesterolemia rodzinna – czy trzeba się obawiać o poziom cholesterolu?

13:00-13:45 LUNCH

13:45-14:45 Sesja Edukacyjna Marek Pilch, Ambasador Zdrowego Stylu Życia „Głosu Seniora” Temat: Jak nie zostać pacjentem? Aktywne życie po 60. Szymon Chrostowski, Prezes Fundacji Wygrajmy Zdrowie, członek Koalicji Serce dla Kardiologii Temat: Wiedza to zdrowie – Serce dla Kardiologii Łukasz Salwarowski, Prezes Stowarzyszenia Manko Temat: Stop Manipulacji – Nie daj się oszukać! Historia mojej choroby Diagnoza i leczenie z dwóch perspektyw –pacjenta i lekarza (prowadzenie: prof. Zbigniew Siudak)

15:00-16:00 WYSTĘP ARTYSTYCZNY Pokaz mody Stylowych Seniorów wraz z koncertem zespołu muzycznego
16:00 PREZENTACJA NASZYCH SPONSORÓW, PARTNERÓW, ORGANIZACJI
16:30 ZAKOŃCZENIE KONGRESU PACJENTÓW KARDIOLOGICZNYCH STREFA BADAŃ

Zapraszamy pacjentów na badania i konsultacje naszych specjalistów w wyznaczonej Strefie w Centrum Kongresowym Badania są bezpłatne, zaczynają się od godz. 11:00 i trwają do godz. 17:00

Pobierz obrazki
Najnowszy numer Głosu Seniora już dostępny!
Kliknij przycisk poniżej!