Strona główna » Aktualności » I Wielicki Turniej Dubletów w Bule

 
 

I Wielicki Turniej Dubletów w Bule

 

BULE… gra , którą kochają seniorzy.

I Wielicki Halowy Turniej Dubletów w Bule 2019 o puchar Burmistrza Wieliczki już za nami! Sekcja sportowa przy naszym Uniwersytecie postanowiła zorganizować po raz pierwszy halowe zawody w bule w Wieliczce! Jak dotychczas, byliśmy zapraszani na nie do innych zaprzyjaźnionych miast jak Kęty, Myślenice, Kraków.

W przygotowaniu tej imprezy pomógł nam finansowo Burmistrz Wieliczki – Artur Kozioł (fundator pucharów oraz posiłków dla zawodników), Prezes Solnego Miasta  Łukasz Sadkiewicz (wypożyczenie hali sportowej i nagłośnienia), Prezes Stowarzyszenia Wielicki UTW Elżbieta Achinger (fundatorka nagród, dyplomów, afiszy), za co bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich uczestników Turnieju.

Ogromny wkład pracy w przygotowanie i prowadzenie rozgrywek włożyła grupa Sędziów: Jadzia Cicha, Jadzia Kałuża, Kaziu Tracz na czele z Sędzią Głównym – Kazimierzem Nowakiem ! Sędziowie wywodzą się z naszej grupy studentów i są emocjonalnie związani z drużyną reprezentującą nasz UTW, niemniej jednak zachowali się bardzo profesjonalnie , nie faworyzując nikogo. Poświęcili dużo swojego wolnego czasu, by zapoznać się z regułami gry i sędziowania, przychodzili na nasze treningi, by zobaczyć na czym polega gra w bule. Ten wysiłek doceniliśmy wszyscy podczas zawodów, dziękujemy Wam serdecznie!

Zaprosiliśmy 2 zaprzyjaźnione UTW z Kęt i Niepołomic, ale Ci ostatni  niestety nie przyjechali.

Walka rozgrywał się wśród 10- ciu , dwuosobowych drużyn . Nasz uniwersytet reprezentowali:

Gabrysia Marek z Janiną Wereszko, Ewa Seidl z Józkiem Kordasem, Ula Pawlak z Adamem Pracuchem, Ela Majer z Haliną Dykszak, Ryszard Bednarski z Wojtkiem Michalikiem i ja, Halina Sinkunas z Jankiem Juchą. Wszyscy dali z siebie 120%….emocji było wiele… czasem było śmiesznie….. czasem groźnie… czasem trzeba było się skupić… czasem wyluuuuzować…. czasem był remis… czasem przewaga.   Aż na koniec…. Kaziu Nowak, jako ” sędzia głównodowodzący” ogłosił ostateczne wyniki! Nie wypadliśmy źle: Kęty zdobyły II i III miejsce a Wielicki Uniwersytet Trzeciego Wieku miejsce I.

Teraz czeka nas rewanż w Kętach. Zostaliśmy zaproszeni  na turniej dubletów w Bule  w dniu 27 kwietnia 2019r do Kęt. W zależności od pogody , będzie to turniej halowy lub na wolnym powietrzu, przy użyciu metalowych buli.

Zapraszamy zainteresowane osoby do przyłączenia się do naszej grupy! Treningi odbywają się w każdą środę o godz 10:00 w Solnym Mieście. Do zobaczenia!

Halina Sinkunas

WYNIKI:

I m.   H. Sinkunas, J. Jucha – UTW Wieliczka

II m. M. Wągiel, Z. Zawiła – UTW Kęty

III m.  K. Bliźniak, J. Bliźniak – UTW Kęty

IV – V m. E.Seidl, J. Kordas – UTW Wieliczka;   A. Mróz, S. Haczyk – UTW Kęty

VI – X m. D. Kumala, M. Wągiel z UTW Kęty oraz G. Marek, J. Wereszko; U. Pawlak, A. Pracuch; E. Majer, H. Dykszak; E. Bednarski, W. Michalik – UTW Wieliczka,

Tags: , ,