Strona główna » Aktualności » Gazeta Senior

 
 

Gazeta Senior

 

Najchętniej czytane przez Seniorów na GazetaSenior.pl

Drodzy Czytelnicy, kierując się wyborami internatów – seniorów przesyłam garść materiałów, które cieszyły się największym zainteresowaniem w ostatnich dniach. Mam nadzieję, że okażą się przydatne i interesujące.
Uzdrowiska wznawiają działalność!  Sprawdź >>
Jak wygląda nowa rzeczywistość w kurortach i sanatoriach? Czy seniorzy wybierają się do wód? Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A, świętokrzyska perła przyrodolecznictwa, po 3-miesięcznej przerwie wznawia działalność. Zapraszamy na rozmowę z Wojciechem Lubawskim, Prezesem Zarządu Uzdrowiska. https://www.gazetasenior.pl/uzdrowisko-busko-zd….

Ruszają warsztaty filmowe dla seniorów. Nabór ogólnopolski! Sprawdź >>
Od lipca do września potrwają bezpłatne warsztaty filmowe dla seniorów z całego kraju, inspirowane powieścią „Msza za miasto Arras” Andrzeja Szczypiorskiego. Zajęcia online poprowadzi Łukasz Kamil Kamiński, reżyser, montażysta i animator. Trwa nabór do projektu! Zgłoś się! Szczegóły pod linkiem https://www.gazetasenior.pl/ruszaja-warsztaty-f….
Zaglądacie również na informacje dot. konkursu Praca dawniej, szczegóły TUTAJ.

Wypadanie włosów u seniorów. Jak wspomóc dbanie o włosy osób starszych? Sprawdź >>
Zakładka Moda i Uroda po zniesieniu obostrzeń przeżywa swój renesans. Wychodzimy z zamknięcia, a to wymaga zadbania o siebie. Także wiek dojrzały to czas, aby w szczególny sposób zatroszczyć się o sobie i np. o swoje włosy. https://www.gazetasenior.pl/wypadanie-wlosow-u-…

Dieta seniora – na co zwrócić uwagę? Czy można żywieniem wspomóc odporność. Sprawdź >>
Dlaczego seniorzy mają większą ochotę na słone lub słodkie smaki? Potrzeba dosalania czy dosładzania potraw wynika z tego, że z wiekiem słabnie nasz smak i węch. Jakie inne procesy zachodzą wraz z upływającymi latami? Na co powinniśmy zwrócić uwagę planując posiłki, aby dostarczyć sobie odpowiednią ilość energii i składników odżywczych? https://www.gazetasenior.pl/dieta-seniora-na-co….
Polecamy również antyranking diet i odpowiedź naukowców na pytanie, jak dieta dziadka wpływa na zdrowie wnuka!

Eksperci do chorych na osteoporozę: nie przerywajcie terapii! – INFOGRAFIKA. Sprawdź>>
Nawet 80 proc. pacjentów chorych na osteoporozę w czasie epidemii koronawirusa mogło zaniechać terapii. Akcja „OSTEOMISJA Misja Ratunkowa dla Kości” ma przeciwdziałać tej sytuacji. SPRAWDŹ, jak nie dać się złamać! Wskazówki na https://www.gazetasenior.pl/eksperci-do-chorych….

Zapowiedzi. Wkrótce na GazetaSenior.pl

Gazeta Senior wydanie lipcowe już 24 czerwca także na GazetaSenior.pl
Śmiech to najmocniejszy lek dostępny bez recepty, pozytywnie działa na ciało i duszę. Dlatego lipcowe wydanie Gazety Senior to powiew optymizmu i spora dawka humoru. W wydaniu wakacyjnym nie zabraknie informacji o aktualnych zasadach dot. bezpieczeństwa w czasie podróży oraz atrakcyjnych ofert turystycznych dla seniorów.

GazetaSenior.pl codziennie nowe informacje Sprawdź >>

Bądźcie zdrowi!

Udanego dnia
Linda Matus
Redaktor Naczelna „Gazety Senior”